Dieta, skuteczne odchudzanie
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  BĄDŹ ZDROWA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  BĄDŹ SZCZUPŁA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  BĄDŹ PIĘKNA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  TWOJA KONDYCJA
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  TWOJE PSYCHE
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  TWOJE DZIECKO
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -  AKTUALNOŚCI
Sprawdź co powie nasz dietetyk...
Twoja obecna waga kg
Ile chciałabyś ważyć kg
Twój wzrost cm
SZUKAJ NA STRONIE:

ZOBACZ NASZE
WSZYSTKIE PROGRAMY
Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -
Indywidualna dieta - skuteczna, bo dopasowana
do Twoich potrzeb, upodobań i możliwości.
Stały kontakt i opieka dietetyka on-line
opinie klientów Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -
dowiedz się więcej Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl -


PROGRAM INDYWIDUALNEJ ANALIZY DIETY - doskonały sposób na odchudzanie

TWOJA MAPA
ZDROWIA I URODY
Atrakcyjne
Zniżki

z Kartą
Stałego
Klienta
FOOD LINE
NASI PARTNERZY:
fitness, kosmetyka, zdrowie


SONDY

wszystkie sondy

Strona startowa
Dodaj do ulubionych

Zostaliśmy wyróżnieni przez:
Ciekawa Strona


Strona wyróżniona przez Katalog
 Ciekawych Stron


Subskrypcja kanału RSS

Kanał TwojaDieta.pl


  jesteś w: strona główna /
Zasada dziewiąta - ważne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz
|

Czy wiesz, że odpowiednie tempo jedzenia, wygląd potrawy i warunki w jakich spożywasz posiłki mogą pomóc Ci w odchudzaniu lub też bardzo je utrudnić?

  • Nie jedz szybko - zbyt szybkie jedzenie ogranicza szansę schudnięcia. Staraj się więc jeść wolno, dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Takie postępowanie nie tylko ułatwia trawienie i wykorzystanie niezbędnych dla organizmu witamin i składników mineralnych, ale też zmniejsza ilości, które zjadasz. Dzieje się tak ponieważ po ok. 15-20 minutach od rozpoczęcia spożywania posiłku do mózgu dochodzi impuls informujący o odczuciu sytości. Osoby jedzące szybko w ciągu tych 15-20 minut mogą zjeść ogromny dwudaniowy obiad, może nawet z deserem i dopiero czują się najedzone. Te zaś, które jedzą powoli w tym samym czasie zjadają znacznie mniej - mniej kalorii i mniej tłuszczu - łatwiej im więc schudnąć. By ułatwić sobie zadanie wybieraj produkty, które wymagają dokładnego gryzienia. Do każdego posiłku dodawaj więc warzywa (zwłaszcza surowe np. marchewkę lub gotowane na półtwardo), płatki śniadaniowe zastępuj musli, a zamiast puree ziemniaczanego zjedz gruboziarnistą kaszę.
  • Na talerz nakładaj małe porcje - jeśli to Ci nie wystarczy zawsze możesz poprosić o dokładkę. Wiele osób nakłada na talerz zbyt dużo, a później je już tylko dlatego, że szkoda im wyrzucać jedzenie. To bardzo prosta droga zyskania dodatkowych kilogramów. Pamiętaj więc - nakładaj na talerz mniej.
  • Od stołu wstawaj u uczuciem lekkiego niedosytu, nie przejadaj się.
  • Kiedy jesz skup się tylko na jedzeniu - nie czytaj książki, nie oglądaj telewizji, nie prowadź dyskusji. Badania dowodzą, że wtedy zjada się znacznie mniej.
  • Pij wodę przed posiłkiem, nie popijaj w trakcie - wypicie 1-2 szklanek wody przed posiłkiem zmniejsza apetyt, wypełnia żołądek i sprawia, że mniej zjadamy podczas posiłku. Zamiast wody możesz też pić niesłodzone herbatki owocowe lub ziołowe, herbatę zieloną lub czerwoną. Jeśli się odchudzasz raczej zrezygnuj z soków - są zbyt kaloryczne - lepiej zastąp je owocami. Nie pij w trakcie posiłku - płyny ułatwiają przeżuwanie - je się więc szybciej, a jak pisałam powyżej nie jest to korzystne podczas odchudzania.
  • Wracając do domu nie "rzucaj się" na jedzenie, nie "wymiataj" z lodówki wszystkiego, co jest szybie w przygotowaniu lub w ogóle go nie wymaga. W ten sposób zjesz znacznie więcej. Lepiej (dla złagodzenia pierwszego głodu) zjedz jogurt naturalny z płatkami owsianymi, wypij szklankę wody, a później przygotuj sobie pełnowartościowy posiłek. Nałóż go na talerz i powoli, spokojnie zjedz. W ten sposób zjesz znacznie mniej - łatwiej więc schudniesz.
  • Nigdy nie wychodź z domu głodna - zwłaszcza kiedy idziesz na zakupy lub przyjęcie. Wtedy z pewnością kupisz jakieś wysokokaloryczne przekąski, które zjesz w pośpiechu i znów utrudnisz sobie odchudzanie.

 

 


Ilość głosów: 71 / Wasza ocena: 8.6/10
   
  
odchudzanie
Nie daj się zjeść stresom
Kobieta jest piękna, kiedy jest piękna naturalnie. Tymczasem współczesny świat wymaga od nas wiele, często zbyt wiele. Stale ...
.: więcej

odchudzanie
Jak nie przytyć w Święta?
Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu całego roku. Masz wtedy dużo czasu na rozmowy z najbliższymi, ...
.: więcej

odchudzanie
Witamina E - dla zdrowia i urody
Jak zadbać o atrakcyjny wygląd skóry i uchronić organizm przed licznymi zaburzeniami zdrowotnymi i poważnymi chorobami? ...
.: więcej

odchudzanie
Dieta przed ciążą
Dokładne zaplanowanie momentu, kiedy zajdziesz w ciążę nie zawsze jest możliwe. Jeśli jednak świadomie myślisz o dziecku, ...
.: więcejilosc komentarzy: 1
Anunka (12:18, 2006-02-27)
komentarz:
To bardzo ważne i w zasadzie przestrzegając powyższych zasad można już schudnąć, ale z własnego doświadczenia wiem, że właśnie to jest najtrudniejsze w odchudzaniu .

FOODLINE informuje, ze publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami uzytkowników serwisu twojadieta.pl i nie ponosi odpowiedzialnosci za ich tresc.


| redakcja | o serwisie | współpraca | kontakt | reklama | Informacja o cookies |

(C) Copyright Poradnia Żywieniowa FOOD LINE 2000-2006
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Jak schudnąć - odchudzanie, diety, porady dietetyczne, dieta, dietetyk. Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie i zdrowe żywienie. Dieta uroda i zdrowie. Dietetycy pomagają schudnąć