Dieta, skuteczne odchudzanie
Dieta, skuteczne odchudzanie
LOGIN     HASŁO    
ZAREJESTRUJ SIĘ  Czy warto?  Zapomniałaś hasła?
Nasze programyDiety i odchudzanieZdrowieUrodaFitnessPsycheDziecko i ciążaKuchnia i przepisyWarto wypróbować

Diety dedykowane
Diety dla facetów
Diety dla grup krwi
Diety kolorowe
Diety pod kolor oczu
Diety polskich gwiazd
Diety produktowe
Diety tygodniowe
Diety w chorobie
Diety z limitem kalorycznym
Diety z przedziałem wiekowym
Diety z różnych stron świata
Diety znanych i lubianych

Czy wiesz, że ...
Mleko matki może mieć zapach i smak np. kalafiora...
W okresie karmienia piersią żywienie kobiety jest bardzo istotne. Wiele składników spożywanych przez matkę przechodzi do mleka zmieniając jego smak i zapach. Dlatego w czasie karmienia ...



Sonda
Jak często się odchudzasz?
W zasadzie ciągle
Średnio raz na miesiąc
Kilka razy w roku
Odchudzałam się kilka razy w życiu
Odchudzałam się tylko raz
Nigdy się nie odchudzałam
  




Subskrypcja kanału RSS

Kanał TwojaDieta.pl



T A G I
ćwiczenia wydolność wino uzależnienie od słodyczy trening słodycze szczupła sylwetka sex pomoc w odchudzaniu owoce morza orzechy odżywianie odchudzanie jak schudnąć indywidualna dieta indeks glikemiczny głodówka figura dietytyk diety odchudzające diety dietetyk dieta przy ćwiczeniach dieta przy treningu dieta kopenhaska dieta francuska dieta czekolada cynk co jeść być szczupłą apetyt na miłość antyoksydanty alkohol afrodyzjaki Montignac
jesteś w: strona główna Odchudzanie i diety

Dieta bez wyrzeczeń
Tagi:                              

|
    Rozmiar czcionki:  



Dieta polega na pewnym ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów (cukrów) przy zachowaniu rozsądnych ilości białka i tłuszczu.

KRÓTKO O DIECIE

Proszę pamiętać o tym, że odchudzanie (każdym sposobem) jest jak huragan przechodzący przez organizm człowieka. Zadaniem lekarza prowadzącego pacjenta przez taką burzę metaboliczną jest spowodowanie, aby ten proces przebiegał w miarę łagodnie. Trzeba jeść zdrowo, aby mieć prawidłowy metabolizm. Chudnięcie przy obecnej nadwadze lub otyłości jest efektem „naprawiania się” metabolizmu. Dla pacjenta ważniejsze jest zmniejszenie wagi ciała (efekt estetyczny). Dla lekarza - prawidłowy metabolizm. Istotne jest to, aby zarówno pacjent, jak i jego lekarz osiągnęli swój cel, najlepiej jednym i w dodatku smacznym sposobem.

Prawie każda dieta zmniejszająca masę ciała (dieta redukcyjna) niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnych niepożądanych objawów, ponieważ nie dostarczamy organizmowi niezbędnych ilości soli mineralnych oraz witamin. Na ogół wynika to z niestosowania się do zaleceń diety lub z jej złej „konstrukcji”. Często podczas kuracji odchudzającej dochodzi do osłabienia struktury kości i stawów oraz do pogorszenia się stanu zębów. Wiele osób skarży się na bóle głowy, osłabienie fizyczne, zaparcia, biegunki, zaburzenia koncentracji oraz pamięci. Dlatego też podczas odchudzania należy konsultować się ze swoim lekarzem przynajmniej jeden raz w miesiącu.

Dieta polega na pewnym ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów (cukrów) przy zachowaniu rozsądnych ilości białka i tłuszczu.

Dieta ma trzy fazy:
pierwsza faza – szybkie chudnięcie - jest najbardziej rygorystyczna, trwa 7 dni;
druga faza – powolne chudnięcie - jest mniej rygorystyczna, trwa dłużej, i powoduje utrwalenie poprawnych nawyków żywieniowych;
trzecia faza – utrzymanie wagi – stan normalnego odżywiania.

Pierwsza zasada zdrowego odżywiania to:

Nie głoduję.
Nie głoduję, to znaczy, że unikam uczucia głodu - gdy w ciągu dnia, między głównymi posiłkami czuję, że za chwilę powinienem coś zjeść, to szukam czegoś zdrowego do przekąszenia. Dlatego dobrze jest nosić ze sobą niewielki, aczkolwiek treściwy posiłek, np. orzechy. Jeżeli uczucie głodu najdzie nas późno wieczorem, wtedy należy zjeść coś „lekkiego”. Stosując „DIETĘ BEZ WYRZECZEŃ” można jeść po godzinie 1800 i schudnąć.

Dlaczego nie powinno się głodować (poza zaplanowaną głodówką leczniczą)? Dlatego że podczas głodowania:
• organizm spala białko, co nie jest wskazane (utrata masy mięśniowej),
• można doprowadzić do znacznego spadku stężenia cukru we krwi, co z kolei może skończyć się zasłabnięciem, upadkiem, urazem a nawet (o zgrozo) wypadkiem komunikacyjnym,
• wytwarza się w człowieku przymus nagłego zjedzenia czegokolwiek (baton, czy inne byle co) i w dodatku bardzo szybko (łykanie zamiast żucia pokarmu) i niestety bardzo dużo (a miałem się odchudzić),
• po takim napadzie jedzenia na chwilę wzrasta stężenie cukru we krwi, po czym szybko opada i sytuacja się powtarza.

PRZYKŁADY PRZEPISÓW

Poniżej podałem kilka przepisów na posiłki aby uzmysłowić Państwu, że odchudzanie może i powinno być przyjemne. Wybrane przykłady są proste do wykonania, a przygotowanie posiłku nie powinno zabrać dużo czasu.

ŚNIADANIA:
Jaja faszerowane pastą pieczarkową
3 jajka ugotowane przeciąć na pół, wydrążyć żółtka; farsz: dokładnie zetrzeć razem: 1 żółtko + 2 duszone pieczarki + „zeszklone”, drobno pokrojone ćwierć cebuli + przyprawy do smaku (pieprz, sól, musztarda, odrobina majonezu bezcukrowego).

Zawijaski
1. W plaster wędliny należy włożyć cienki plaster żółtego sera, dwie ćwiartki pomidora oraz ewentualnie 1 łyżeczkę majonezu bezcukrowego.
2. W plaster wędliny należy włożyć cienki plaster żółtego sera, ½ ogórka kiszonego, 1 łyżeczkę majonezu bezcukrowego.

Twarożek
Dokładnie zmieszać 150 g sera białego + 2 łyżki jogurtu naturalnego lub śmietany, dodać pół pęczka szczypiorku lub 3 rzodkiewki lub ćwierć cebuli lub ćwierć startego świeżego ogórka oraz sól do smaku.

OBIADY
ZUPY
Podam przykłady gęstych zup, które mogą wystarczyć za cały obiad dla jednej osoby lub pół obiadu dla dwóch osób.

Pieczarkowa
1 łyżkę masła rozpuścić na „wolnym” ogniu – tak, aby nie przypalić, dodać drobno posiekane pół cebuli, zeszklić, dodać 50 ml wody lub „cienkiego” bulionu, dodać 400 g pokrojonych w kostkę pieczarek i dusić pod przykryciem przez 10 minut. 4 łyżki jogurtu (lub śmietany) oraz sól i pieprz dodajemy na końcu i wszystko mieszamy.

Porowa z serem
Odciąć ciemnozielone liście od 3 średnich porów, a jasne części pociąć na plastry o grubości 0,5 cm. 1 łyżkę masła rozpuścić na „wolnym” ogniu – tak, aby nie przypalić (ewentualnie dodać drobno posiekane ćwierć cebuli i zeszklić na maśle), dodać 50 ml wody lub „cienkiego” bulionu, dodać plastry z pora i dusić, aż będą miękkie, dodać pół kostki (50 g) sera topionego (według mnie najlepszy jest „Złoty Ementaler”) i zmiksować.

Porowa z kalafiorem
Odciąć ciemnozielone liście od 3 średnich porów, a jasne części pociąć na plastry o grubości 5 mm. 1 łyżkę masła rozpuścić na „wolnym” ogniu – tak, aby nie przypalić (ewentualnie dodać drobno posiekane ćwierć cebuli i zeszklić na maśle), dodać 50 ml „cienkiego” bulionu, dodać plastry z pora, i dusić aż będą miękkie, dodać ćwierć rozgotowanego małego kalafiora i zmiksować.

II DANIA
Mięso (jako główne danie) z surówką z białej kapusty Mięso ugotować, upiec lub usmażyć – jak kto lubi. 200 g białej kapusty pokroić, dodać sól i odrobinę pieprzu, wymieszać, odczekać około 10 minut, dodać jogurt naturalny lub sos majonezowy.

Krwisty befsztyk z surówką „typ włoski”
Grubo pokroić: 2 pomidory, 1 ogórka, 2–3 kawałki selera naciowego, 1 paprykę zieloną; drobno pokroić pół cebuli; zmiażdżyć 1 ząbek czosnku z odrobiną soli, nie miażdżyć ani nie kroić kaparów (100 g). Dodać po jednej łyżeczce oregano, tymianku, bazylii i wszystko wymieszać. 5 minut przed podaniem wlać 2 łyżki octu winnego i wymieszać. Tuż przed podaniem wlać 1 łyżkę oliwy z oliwek i wymieszać. Na końcu obsmażyć krótko 2 steki z polędwicy na maleńkiej ilości oliwy, na samym końcu posolić mięso.

Kotlety mielone (bez bułki tartej) ze szpinakiem serowym
Zmielić 200g mięsa i pół cebuli, dodać 1 jajo, oraz przyprawy do smaku (odrobinę soli, pieprz) i wszystko dokładnie wymieszać. Do 400 g szpinaku miksowanego rozmrożonego dodać 50 ml „cienkiego” bulionu, powoli doprowadzić do wrzenia, często mieszając, dodać 1–2 roztarte z solą ząbki czosnku, około 100g sera pleśniowego, gotować aż ser się rozpuści.

KOLACJE:
Maczany seler naciowy
5 łodyg selera naciowego maczać w przygotowanym sosie: do 150 ml jogurtu naturalnego dodać bardzo cienko pokrojony (obrany ze skórki) ogórek i roztarty z solą 1 ząbek czosnku, dokładnie wymieszać i zajadać ze smakiem.

Ogórek w jogurcie
Cieniutko pokroić dokładnie umyty, nie obrany ze skórki zielony ogórek; drobno posiekać pęczek koperku i pół pęczka szczypiorku, posolić, popieprzyć, odczekać 5 minut i zalać 150 ml jogurtu naturalnego. Spożywać schłodzone.

Sałatka szopska szybka
Pokroić w duże kawałki: połowę opakowania sera feta, 1 pomidor, pół papryki zielonej (bez pestek), pół świeżego ogórka; drobno pokroić pół cebuli; dodać przyprawy (np. bazylię) – wszystko delikatnie wymieszać.


źródłó:www.dieta.org.pl


Ilość głosów: 0
  

ilosc komentarzy: 0

FOODLINE informuje, ze publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami uzytkowników serwisu twojadieta.pl i nie ponosi odpowiedzialnosci za ich tresc.



SZUKAJ NA STRONIE  
TWOJE BMI:  waga (kg)   wzrost (cm) 
Pokaż innym ile schudłaś

Pokaż innym ile schudłaś






Zachęcamy Cię do lektury także innych
artykułów na stronach naszego serwisu.
Dziś szczególnie polecamy Ci:

odchudzanie
Polacy w sosie własnym

Jak jemy? Jakie błędy popełniamy najczęściej? Co możemy zrobić by je poprawić? Dzisiejszy artykuł poświęcamy ...

odchudzanie
Dieta, która zwalcza zaparcia

Zaparcia są problemem niezwykle powszechnym. Według badań cierpi na nie ponad 50% kobiet i przynajmniej ...

odchudzanie
Czy można zastąpić oliwę z oliwek olejem rzepakowym?

Czy można wprowadzić kilka modyfikacji do diety śródziemnomorskiej, aby była bardziej przystosowana ...

odchudzanie
Gdy boli żołądek czyli o diecie w chorobie wrzodowej żołądka

Okres od jesieni do wiosny to dla wielu najtrudniejsze pory roku. Osoby mające problemy z żołądkiem wtedy ...



NAJWYŻEJ OCENIONY
Bulion grzybowy z ziołowymi grzankami z ciabatty
PRZYGOTOWANIE: 30 minut
ILOŚĆ PORCJI: 4
AUTOR: moneczka

SPOSÓB WYKONANIA
W dużym garnku grzejemy 2 łyżki oliwy. Dodajemy cebulę i koper, smażymy przez 5 minut na dużym ogniu, często mieszając, aż warzywa zmiękną. Cały czas mieszając, dodajemy czosnek i grzyby. Smażymy...

Najnowsze przepisy
POTRAWA
Kamis 1
Kamis 2
POTRAWA
Sałatka z sosem salsa
Tagliatelle z wędzonym łososiem
Tarta z jajkami i boczkiem
Ciastka z płatków owsianych
Kuskus z pieczonymi warzywami
Pudding ryżowy z szafranem
Ciasteczka z płatków muesli
Rosti z krewetek i kukurydzy






| redakcja | o serwisie | współpraca | kontakt | reklama | Dodaj do ulubionych     Startuj z nami     Poleć nas
(C) Copyright Poradnia Żywieniowa FOOD LINE 2000-2007
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.