Dieta, skuteczne odchudzanie
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  BĄDŹ ZDROWA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  BĄDŹ SZCZUPŁA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  BĄDŹ PIĘKNA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  TWOJA KONDYCJA
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  TWOJE PSYCHE
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  TWOJE DZIECKO
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz  AKTUALNOŚCI
Sprawdź co powie nasz dietetyk...
Twoja obecna waga kg
Ile chciałabyś ważyć kg
Twój wzrost cm
SZUKAJ NA STRONIE:

ZOBACZ NASZE
WSZYSTKIE PROGRAMY
Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz
Indywidualna dieta - skuteczna, bo dopasowana
do Twoich potrzeb, upodobań i możliwości.
Stały kontakt i opieka dietetyka on-line
opinie klientów Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz
dowiedz się więcej Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Zasada dziewiata  wazne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz


PROGRAM INDYWIDUALNEJ ANALIZY DIETY - doskonały sposób na odchudzanie

TWOJA MAPA
ZDROWIA I URODY
Atrakcyjne
Zniżki

z Kartą
Stałego
Klienta
FOOD LINE
NASI PARTNERZY:
fitness, kosmetyka, zdrowie


SONDY

Jak często się odchudzasz?
W zasadzie ciągle
Średnio raz na miesiąc
Kilka razy w roku
Odchudzałam się kilka razy w życiu
Odchudzałam się tylko raz
Nigdy się nie odchudzałam
wyniki sondy

Strona startowa
Dodaj do ulubionych

Zostaliśmy wyróżnieni przez:
Ciekawa Strona


Strona wyróżniona przez Katalog
 Ciekawych Stron


Subskrypcja kanału RSS

Kanał TwojaDieta.pl


  jesteś w: strona główna / odchudzanie
Zasada dziewiąta - ważne jest tempo jedzenia i warunki w jakich jadasz
|

Czy wiesz, że odpowiednie tempo jedzenia, wygląd potrawy i warunki w jakich spożywasz posiłki mogą pomóc Ci w odchudzaniu lub też bardzo je utrudnić?

 • Nie jedz szybko - zbyt szybkie jedzenie ogranicza szansę schudnięcia. Staraj się więc jeść wolno, dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Takie postępowanie nie tylko ułatwia trawienie i wykorzystanie niezbędnych dla organizmu witamin i składników mineralnych, ale też zmniejsza ilości, które zjadasz. Dzieje się tak ponieważ po ok. 15-20 minutach od rozpoczęcia spożywania posiłku do mózgu dochodzi impuls informujący o odczuciu sytości. Osoby jedzące szybko w ciągu tych 15-20 minut mogą zjeść ogromny dwudaniowy obiad, może nawet z deserem i dopiero czują się najedzone. Te zaś, które jedzą powoli w tym samym czasie zjadają znacznie mniej - mniej kalorii i mniej tłuszczu - łatwiej im więc schudnąć. By ułatwić sobie zadanie wybieraj produkty, które wymagają dokładnego gryzienia. Do każdego posiłku dodawaj więc warzywa (zwłaszcza surowe np. marchewkę lub gotowane na półtwardo), płatki śniadaniowe zastępuj musli, a zamiast puree ziemniaczanego zjedz gruboziarnistą kaszę.
 • Na talerz nakładaj małe porcje - jeśli to Ci nie wystarczy zawsze możesz poprosić o dokładkę. Wiele osób nakłada na talerz zbyt dużo, a później je już tylko dlatego, że szkoda im wyrzucać jedzenie. To bardzo prosta droga zyskania dodatkowych kilogramów. Pamiętaj więc - nakładaj na talerz mniej.
 • Od stołu wstawaj u uczuciem lekkiego niedosytu, nie przejadaj się.
 • Kiedy jesz skup się tylko na jedzeniu - nie czytaj książki, nie oglądaj telewizji, nie prowadź dyskusji. Badania dowodzą, że wtedy zjada się znacznie mniej.
 • Pij wodę przed posiłkiem, nie popijaj w trakcie - wypicie 1-2 szklanek wody przed posiłkiem zmniejsza apetyt, wypełnia żołądek i sprawia, że mniej zjadamy podczas posiłku. Zamiast wody możesz też pić niesłodzone herbatki owocowe lub ziołowe, herbatę zieloną lub czerwoną. Jeśli się odchudzasz raczej zrezygnuj z soków - są zbyt kaloryczne - lepiej zastąp je owocami. Nie pij w trakcie posiłku - płyny ułatwiają przeżuwanie - je się więc szybciej, a jak pisałam powyżej nie jest to korzystne podczas odchudzania.
 • Wracając do domu nie "rzucaj się" na jedzenie, nie "wymiataj" z lodówki wszystkiego, co jest szybie w przygotowaniu lub w ogóle go nie wymaga. W ten sposób zjesz znacznie więcej. Lepiej (dla złagodzenia pierwszego głodu) zjedz jogurt naturalny z płatkami owsianymi, wypij szklankę wody, a później przygotuj sobie pełnowartościowy posiłek. Nałóż go na talerz i powoli, spokojnie zjedz. W ten sposób zjesz znacznie mniej - łatwiej więc schudniesz.
 • Nigdy nie wychodź z domu głodna - zwłaszcza kiedy idziesz na zakupy lub przyjęcie. Wtedy z pewnością kupisz jakieś wysokokaloryczne przekąski, które zjesz w pośpiechu i znów utrudnisz sobie odchudzanie.

 

 


Ilość głosów: 71 / Wasza ocena: 8.6/10
   
  
odchudzanie
Dbaj o dietę w ciąży
Twoja dieta podczas ciąży staje się przejawem troski nie tylko o własne zdrowie... Zadbaj aby niczego nie zabrakło do prawidłowego ...
.: więcej

odchudzanie
Dieta na sokoli wzrok: sięgaj gdzie wzrok nie sięga
Dziesiątki godzin spędzanych przed komputerem, palenie papierosów czy przebywanie w zadymionych pomieszczeniach - ...
.: więcej

odchudzanie
Czym nakarmić mózg?
Wbrew pozorom, wciąż nie wiele wiemy o szczegółach chemicznych przemian związanych ze zdolnością kojarzenia czy utrwalania ...
.: więcej

odchudzanie
Uśmiechnij się czyli dieta na piękne zęby!
Nie próbujemy Cię nawet przekonywać o tym, że wygląd naszych zębów ma ogromny wpływ na postrzeganie nas przez ...
.: więcejilosc komentarzy: 1
Anunka (12:18, 2006-02-27)
komentarz:
To bardzo ważne i w zasadzie przestrzegając powyższych zasad można już schudnąć, ale z własnego doświadczenia wiem, że właśnie to jest najtrudniejsze w odchudzaniu .

FOODLINE informuje, ze publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami uzytkowników serwisu twojadieta.pl i nie ponosi odpowiedzialnosci za ich tresc.


| redakcja | o serwisie | współpraca | kontakt | reklama | Informacja o cookies |

(C) Copyright Poradnia Żywieniowa FOOD LINE 2000-2006
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Jak schudnąć - odchudzanie, diety, porady dietetyczne, dieta, dietetyk. Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie i zdrowe żywienie. Dieta uroda i zdrowie. Dietetycy pomagają schudnąć