Dieta, skuteczne odchudzanie
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   BĄDŹ ZDROWA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   BĄDŹ SZCZUPŁA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   BĄDŹ PIĘKNA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   TWOJA KONDYCJA
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   TWOJE PSYCHE
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   TWOJE DZIECKO
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny   AKTUALNOŚCI
Sprawdź co powie nasz dietetyk...
Twoja obecna waga kg
Ile chciałabyś ważyć kg
Twój wzrost cm
SZUKAJ NA STRONIE:

ZOBACZ NASZE
WSZYSTKIE PROGRAMY
Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny
Indywidualna dieta - skuteczna, bo dopasowana
do Twoich potrzeb, upodobań i możliwości.
Stały kontakt i opieka dietetyka on-line
opinie klientów Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny
dowiedz się więcej Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Wiecznie glodna Poznaj Indeks Glikemiczny


PROGRAM INDYWIDUALNEJ ANALIZY DIETY - doskonały sposób na odchudzanie

TWOJA MAPA
ZDROWIA I URODY
Atrakcyjne
Zniżki

z Kartą
Stałego
Klienta
FOOD LINE
NASI PARTNERZY:
fitness, kosmetyka, zdrowie


SONDY

Jak odchudzasz się najczęściej?
Zmieniam dietę
Zaczynam ćwiczyć
Zmieniam dietę i ćwiczę
Kupuję preparaty wspomagające odchudzanie
Wszystkie powyższe
Mam inne metody
wyniki sondy

Strona startowa
Dodaj do ulubionych

Zostaliśmy wyróżnieni przez:
Ciekawa Strona


Strona wyróżniona przez Katalog
 Ciekawych Stron


Subskrypcja kanału RSS

Kanał TwojaDieta.pl


  jesteś w: strona główna / odchudzanie
Wiecznie głodna? Poznaj Indeks Glikemiczny!
|

Być może i Ty należysz do grona osób będących wiecznie na diecie... Nowe postanowienia i zapał w pierwszym dniu odchudzania szybko przesłania dręczące uczucie głodu. Popularna dieta 1000 kcal może być przyjemnością, ale nieumiejętnie skomponowana może stać się prawdziwą katorgą. W artykule odsłaniamy kulisy skutecznej walki z głodem...

Może nie miałaś jeszcze okazji spotkać się z dietetykiem. Kupiłaś więc gazetę i znalazłaś tam nową „super - dietę”. Proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami wydały Ci się rozsądne, więc pełna zapału przystąpiłaś do odchudzania. Po pierwszym śniadaniu przyszło Ci  do głowy, że tak naprawdę to w ogóle się tym nie najadłaś, ale dzielnie odpędziłaś tę myśl. Podobnie było przy drugim śniadaniu. Ale kiedy po spożyciu kolejnych posiłków ostry głód mijał tylko na chwilkę, przerwałaś dietę i rzuciłaś się na jedzenie.

Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia, gdy komponując jadłospis nie zwracamy uwagi na jego indeks glikemiczny. Indeks jest wartością, która pokazuje jak spożycie danego produktu wpływa na zmianę stężenia cukru (glukozy) we krwi. Pojęcie to zostało wprowadzone w latach 80 jako propozycja podziału węglowodanów dla diabetyków. Obecnie indeks znacznie rozszerzył swoje wpływy i przeniknął do środowiska zdrowych osób. Dziś jest ważnym elementem wielu diet odchudzających, że wspomnę jedynie dietę Montignaca czy dietę South Beach. Na podstawie badań produkty węglowodanowe podzielono na 3 grupy o: niskim, średnim i wysokim indeksie glikemicznym. Czy ma to jakieś znaczenie?

Zanim przejdę do wyjaśnień, na początek proponuję Ci zabawę w naukowca. Poświęć 2 przedpołudnia, by na własnej skórze przekonać się o wpływie indeksu glikemicznego. Pierwszego dnia na śniadanie zjedz bagietkę z plastrem białego sera i dżemem, a drugiego dnia taką samą ilość sera lecz z dodatkiem chleba pełnoziarnistego i pomidora. Założę się, że już w godzinę po spożyciu pierwszego zestawu odczujesz przykre uczucie głodu. Drugi zestaw natomiast da Ci uczucie sytości na znacznie dłuższy czas. Dlaczego tak się dzieje?

Bagietka i dżem to przykłady produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Po ich spożyciu doszło w Twoim organizmie do szybkiego trawienia, wchłaniania i wzrostu stężenia glukozy we krwi. Dało Ci to uczucie sytości jedynie na krótki moment, już po chwili bowiem stężenie to gwałtownie spadło i po prostu musiałaś szybko coś zjeść. Dlatego też specjaliści do spraw żywienia odradzają stosowanie diet bogatej w produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Liczne badania naukowe pokazały, że ten rodzaj diety nie tylko sprzyja wystąpieniu nadwagi i otyłości, ale również przyczynia się do rozwoju innych chorób takich jak cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia, próchnica zębów czy niektóre rodzaje nowotworów.

Zestaw drugi zawierał produkty o znacznie niższym indeksie glikemicznym. Po jego spożyciu stężenie glukozy w Twoim organizmie stopniowo narastało i bardzo powoli opadało. To właśnie dlatego posiłek ten zapewnił Ci uczucie sytości na dłużej. Dieta bogata w produkty o niskim indeksie glikemicznym jest zalecana zarówno w profilaktyce jak i w dietoterapii otyłości. Jak pokazują liczne prace naukowe stosowanie tego rodzaju diety wpływa korzystnie na zachowania zdrowia. Zmniejsza się prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu 2, choroby układu krążenia, jak również nowotwory jelita grubego, piersi i jajnika i gardła.

Wszystkim zdrowym i chorym, otyłym i tym o idealnej masie ciała polecam gorąco produkty o niskim i średnim indeksie glikemicznym. Jedząc tego typu dietę unikniesz ataków głodu, na a poza tym dłużej będziesz mogła się rozkoszować błogim uczuciem sytości.... a odchudzanie stanie się przyjemniejsze.

Skomponowanie zbilansowanego jadłospisu bogatego w produkty o niskim indeksie glikemicznym może na początku nie być dla Ciebie łatwe. Zachęcamy Cię zatem do skorzystania z Programu Odchudzania OPIEKA prowadzonego przez dietetyków naszego serwisu. Nasi specjaliści z zakresu żywienia człowieka pokażą Ci jak praktycznie wykorzystać wiedzę o indeksie glikemicznym.

W najbliższym czasie na stronie naszego serwisu pojawi się wiele artykułów poświęconych tematyce indeksu glikemicznego. Pamiętaj więc o Twojej Diecie i odwiedzaj nas często.


Ilość głosów: 127 / Wasza ocena: 8.2/10
   
  
odchudzanie
Razem z nami schudł... Cezary Żak
Odchudzić Cezarego Żaka? To żaden problem dla dietetyków serwisu www.TwojaDieta.pl i współpracujących z nami trenerów. Mieliśmy ...
.: więcej

odchudzanie
Wstydliwy problem – wzdęcia
Czujesz pełność w brzuchu? Nie możesz zmieścić się w swoje ulubione spodnie, a wiesz, że nie przytyłaś...? Najprawdopodobniej ...
.: więcej

odchudzanie
Walentynkowy pomysł na kolację
Walentynki już jutro, a Ty nie wiesz jak i gdzie je spędzisz. Zastanawiasz się czy przygotować kolacje w domu, czy też Twój ...
.: więcej

odchudzanie
10 zasad skutecznej diety odchudzającej
Odchudzanie nie musi być wcale męczarnią i pełną wyrzeczeń kuracją. Może być przyjemnością. Wszystko zależy od tego czy stosujesz ...
.: więcejilosc komentarzy: 14
Iwona Domanska (15:58, 2004-10-03)
komentarz:
Przydałby się zestaw produktow w podziale na wysoki,średni i niski indeks glikemiczny
iza (20:22, 2004-10-06)
komentarz:
no to tak strona jest ok ale za duzo tagio powinno byc obok krótkie streszczenie bo trzeba mi to na biologie i musze szkac ale to juz nie taki problem wazne ze wogóle cos jest
Anna Borys (21:38, 2004-10-12)
komentarz:
Artykół jest bardzo ciekawy . Jeżeli to możliwe , to można by było zamiast przykładu bagietki z twarogiem i dżemem lub kanapki z chleba pełnoziarnistego , twarogu i pomidora stworzyć przykładową dietę całodzienną ( śniadanie 1 i 2 , obiad , podwieczorek , kolację) opartą na artukułach o niskim i średnim współczynniku glikemicznym
Brigitte (19:09, 2004-10-13)
komentarz:
Artykuł bardzo mi sie podoba i wyjaśnia dużo rzeczy związanych z moja codzienna dietą. Jedyną rzeczą jakiej mi w nim zabraklo to listy produktów o niskim indeksie Glikemicznym...jeśli można to naprawić to bylabym wdzieczna:)
kar (23:53, 2004-10-18)
komentarz:
dzięki, dużo mi to wyjaśniło
niedzwiedziczka (15:22, 2004-10-25)
komentarz:
Napisałam w piątek post z linkiem do strony z tabelą IG, ale dziś już go nie ma. Czyżby adminowi nie podobało się podawanie informacji, które naprawdę mogą pomóc w schudnięciu, ale nic nie kosztują?
Admin serwisu (23:52, 2004-10-26)
komentarz:
Witam, nie chodzi o to czy podaje Pani link do serwisu który kosztuje czy do tego który jest bezpłatny. Komentarzy bez linków - nawet tych negatywnych - nie kasujemy, bo chcemy od naszych czytelników słyszeć ich prawdziwe opinie. Cieszy nas, że w zdecydowanej większości są to opinie pozytywne. Przyjęliśmy jednak zasadę, że na naszym serwisie userzy nie mogą podawać linków i tej zasady mamy zamiar się trzymać - pisaliśmy o tym wielokrotnie na forum. Skąd taka zasada? Serwis ma dużą oglądalność i dlatego wiele osób próbowało tu reklamować swoje serwisy i produkty które nie zawsze nadają się do tego by je polecać. Nie sposób sprawdzić każdy link. Dlatego przyjęliśmy zasadę kasowania linków. Dzięki temu różne "cudowne" preparaty i naciągacze wyciągający od ludzi pieniądze przestali się u nas "reklamować" i zaśmiecać serwis. Jestem przekonana, że w ten sposób działamy z korzyścią, a nie na szkodę użytkowników. Pozdrawiam serdecznie.
niedzwiedziczka (12:12, 2004-10-28)
komentarz:
Dziękuję za odpowiedź, nie byłam świadoma tej zasady, bo na ten portal trafiłam niedawno :) Podając link do strony z tabelami IG chciałam tylko pomóc szukającym. W takim razie może autorzy portalu pokusiliby się o umieszczenie tablic IG? Bo metoda zdrowa i efektywna (ja straciłam już 26kg). Pozdrawiam.
Aneta (01:01, 2004-11-28)
komentarz:
Witam. Artykul jest ciekawy ale faktycznie brakuje tu tabel. Mam wielka prosbe do NIEDZWIEDZICZKI, czy moglabys mi przeslac te tabele lub link do nich na adres mmara@gazeta.pl, z gory dziekuje.
marzena gross (22:57, 2004-12-20)
komentarz:
Swietnie,ze zwrociliscie uwage na ta tematyke, wciaz wiele ludzi nie ma pojecia o tym, ze aby schudnac nie trzeba wcale chodzic glodnym:-)
ewa laskowska (23:45, 2005-01-07)
komentarz:
wydaje się że ta dieta jest super dużo czytałam o tej diecie trzeba tylko odrzucić cukier białe pieczywo i pić dużo wody....
gosia77 (05:58, 2005-01-17)
komentarz:
Zbyt powierzchowny, brak wiadomosci o sednie sprawy czyli indeksu produktow o wysokim, srednim i niskim stezeniu
iGrażka (10:12, 2005-06-19)
komentarz:
Spis produktów z podziałem na wartość indeksu można wyszperać w internecie!!!
YzA (23:05, 2006-07-12)
komentarz:
Ale ta strona jest beznadziejna... !! Ja potrzebuję darmowej diety, bo nie mam zamiaru za takie byle co płacić i to jeszcze tyle! Ludzie ja potrzebuję darmowego planu posiłków!!

FOODLINE informuje, ze publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami uzytkowników serwisu twojadieta.pl i nie ponosi odpowiedzialnosci za ich tresc.


| redakcja | o serwisie | współpraca | kontakt | reklama | Informacja o cookies |

(C) Copyright Poradnia Żywieniowa FOOD LINE 2000-2006
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Jak schudnąć - odchudzanie, diety, porady dietetyczne, dieta, dietetyk. Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie i zdrowe żywienie. Dieta uroda i zdrowie. Dietetycy pomagają schudnąć