Dieta, skuteczne odchudzanie
Dieta, skuteczne odchudzanie
LOGIN     HASŁO    
ZAREJESTRUJ SIĘ  Czy warto?  Zapomniałaś hasła?
Nasze programyDiety i odchudzanieZdrowieUrodaFitnessPsycheDziecko i ciążaKuchnia i przepisyWarto wypróbować
Czy wiesz, że ...
Nadmiar kofeiny może nawet być przyczyną poronienia...
W kofeinę bogata jest nie tylko kawa. Ten pobudzający związek występuje także w herbacie, czekoladzie, napojach typu cola oraz w napojach energetyzujących. W ciąży nie powinno się przyjmować ...Sonda
Jak odchudzasz się najczęściej?
Zmieniam dietę
Zaczynam ćwiczyć
Zmieniam dietę i ćwiczę
Kupuję preparaty wspomagające odchudzanie
Wszystkie powyższe
Mam inne metody
  
Subskrypcja kanału RSS

Kanał TwojaDieta.plT A G I
ćwiczenia wydolność wino uzależnienie od słodyczy trening słodycze szczupła sylwetka sex pomoc w odchudzaniu owoce morza orzechy odżywianie odchudzanie jak schudnąć indywidualna dieta indeks glikemiczny głodówka figura dietytyk diety odchudzające diety dietetyk dieta przy ćwiczeniach dieta przy treningu dieta kopenhaska dieta francuska dieta czekolada cynk co jeść być szczupłą apetyt na miłość antyoksydanty alkohol afrodyzjaki Montignac
jesteś w: strona główna Odchudzanie i diety

Czas noworocznych postanowień
Tagi: dieta   odchudzanie   dieta               dietytyk            

|
    Rozmiar czcionki:  Za nami 2006 rok, pyszne, lecz nieco zbyt obfite święta Bożego Narodzenia, upojna Sylwestrowa Noc… Niestety zwykle świąteczne obżarstwo ma swoje konsekwencje. Waga bezlitośnie pokazała bolesną prawdę – od wyśnionego ideału dzieli Cię teraz klika (może kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt) kilogramów… Czas na decyzję! Pora wziąć się za siebie! W końcu początek roku to doskonały moment na zmianę, plany i postanowienia. Spraw, by marzenia stały się rzeczywistością – schudnij skutecznie i trwale - tym razem i z naszą pomocą na pewno się uda!

Gdy „dieta cud” zawodzi…

Nowy rok to nowe postanowienia, nowe plany i marzenia. Być może ty także, jak wiele osób, marzysz, by w tym roku wreszcie schudnąć, by cieszyć się widząc jak własna szczupła sylwetka odbija się w lustrze. Być może już od 1 stycznia pełna zapału przeglądasz kolorowe magazyny, internetowe portale i fora dyskusyjne w poszukiwaniu nowej diety cud.

Zaczynasz odchudzanie, ale wkrótce okazuje się, że mimo najszczerszych chęci nie jesteś w stanie wytrwać. Nie dajesz rady jeść ciągle tych samych potraw lub przygotować dwudaniowego obiadu w środku dnia. Już nie możesz patrzeć na pozbawione jakiegokolwiek smaku gotowane mięso i jarzyny, więc z chęcią umawiasz się ze znajomymi w pubie. Wyrzuty sumienia zagłuszasz mówiąc sobie, że przecież to tylko kilka malutkich orzeszków i jedno piwo, a odchudzanie zaczniesz znów od poniedziałku…

W nowym tygodniu sięgasz po kolejną dietę – nowa dieta cud i nowe nadzieje. Lecz po pewnym czasie dochodzisz do tych samych wniosków co poprzednio – ta nowa dieta też zdecydowanie nie jest dla Ciebie.
Po kilku tak przetestowanych cudownych dietach odchudzających pełna nadziei stajesz na wadze i doznajesz ogromnego rozczarowania - kilogramów zamiast ubyć – przybyło!!!
Dlaczego?? Ponieważ Twój organizm broniąc się przed głodem i monotonią testowanych diet nauczył się oszczędzać, zmniejszył swoje wydatki i teraz znacznie większa cześć zjadanych przez Ciebie kalorii może być odłożona jako tłuszcz na udach, biodrach, brzuchu.

A przecież powinno i może być inaczej. Możesz schudnąć skutecznie i przyjemnie, możesz schudnąć na trwałe. Żeby trwale schudnąć, trzeba m.in. mieć odpowiednią motywację. Zakładam, że Ty motywację już posiadasz – podjęłaś przecież noworoczne postanowienie. Teraz potrzeba tylko kogoś, kto pomoże Ci odpowiednio ułożyć dietę odchudzającą. Taką osobą z pewnością jest doświadczony dietetyk. Dietetyk, który nie tylko ma wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną - na co dzień pracuje w Poradni Żywieniowej i codziennie pomaga ludziom skutecznie schudnąć.

A po co mi ten dietetyk?

Dietetyk ułoży dla Ciebie dietę tak, że Twoje posiłki będą różnorodne i smaczne, a jednocześnie dieta będzie niskokaloryczna i bogata w witaminy, składniki mineralne i inne potrzebne organizmowi składniki odżywcze np. białko. Jeśli trafisz do dobrej Poradni Żywieniowej dieta odchudzająca jaką ułoży dietetyk będzie nie tylko skuteczna, ale także i smaczna. Smaczna, bo dopasowana do Twoich preferencji smakowych.

Dorota Osóbka, właścicielka Poradni Żywieniowej FOOD LINE podkreśla, że „ułożenie dobrze dopasowanej, zbilansowanej i smakującej danemu Klientowi diety zajmuje kilka godzin - potrzeba dużo pracy, skupienia i wprawy dietetyka, by taką dietę ułożyć. Lecz w Polsce świadomość żywieniowa wciąż jest bardzo mała, a koszty życia wysokie dlatego wiele osób szukając diety dla siebie nie zwraca uwagi na JAKOŚĆ, ale wyłącznie na cenę. Dlatego właśnie wielu Polaków najchętniej stosuje diety z gazet (za kilka zł) lub eksperymentuje z własnym organizmem kupując „cudowne” tabletki, proszki, herbatki i kropelki dostępne w aptece za kilkanaście-kilkadziesiąt zł."

Zdarzają się i tacy, którzy kierując się wyłącznie ceną trafiają do „pseudo-dietetyka”, który za wizytę bierze np. 25zł (czasem nawet kusi gratisową wizytą, poradą) i wprawdzie obiecuje dietę dobraną indywidualnie, ale jest to jedynie kserówka z jakiejś książki czy gazety. Często też konsultanci najróżniejszych preparatów odchudzających dają w gazetach ogłoszenia oferujące darmową pomoc dietetyka w odchudzaniu - niestety okazuje się, że ten "darmowy dietetyk" tak naprawdę nie jest dietetykiem, a za jego "pomoc" wprawdzie nie płacisz, ale płacisz za preparaty odchudzające, na które skutecznie zostajesz przez takiego konsultanta namówiona.

„Niska cena skłania do zakupu, ale w większości przypadków niestety potwierdza się przysłowie, że 'kupując tanio kupuje się drogo'. Oczywiście nie znaczy to, że im droższe tym lepsze. Ważne jednak, by to nie cena – ale JAKOŚĆ była dla nas głównym kryterium wyboru dietetyka, wraz z którym będziemy się odchudzać. Wtedy mamy dużą szansę na sukces – z dobrym dietetykiem odchudzanie jest skuteczne i przyjemne” – radzi Dorota Osóbka.

Jak wybrać dobrego dietetyka?

Po pierwsze:
Nazwisko, zdjęcie, adres i pełne dane kontaktowe – dobrzy specjaliści nie ukrywają swojej tożsamości i danych kontaktowych – przeciwnie – eksponują je. Strzeż się pseudo-specjalistów którzy na stronie internetowej podają np. tylko swoje imię i telefon komórkowy lub mail, tak jakby nie chcieli by każdy mógł przyjść do nich osobiście. Wybierz firmę, a nie osobę prywatną – najlepiej jeśli istnieje od co najmniej 5 lat i pracuje w niej kilku dietetyków. Najlepiej jeśli skorzystasz z porady dietetyka pracującego właśnie w Poradni Żywieniowej czyli firmie, która specjalizuje się właśnie w układaniu diet i pomocy żywieniowej.

Po drugie:
spytaj o wykształcenie – niestety z powodu braku odpowiedniego ustawodawstwa wiele osób bezpodstawnie określa się jako: dietetyk, konsultant żywieniowy, doradca żywieniowy, doradca dietetyczny itp. Dlatego koniecznie spytaj o wykształcenie osoby u której chcesz się odchudzać. Czy ma wykształcenie wyższe o specjalności dietetyka lub żywienie człowieka zdobyte np. na SGGW?

Średnie wykształcenie zdobyte np. w Medycznym Studium Zawodowym – to trochę za mało, by dobrze rozumieć fizjologię indywidualnego organizmu i jego zróżnicowane potrzeby. Dietetyczki ze średnim wykształceniem lepiej niż w pracy z Klientami sprawdzają się w placówkach żywienia zbiorowego, w szpitalach (w działach żywienia, kuchniach, na oddziałach), w sanatoriach i domach wczasowych, w zakładach przemysłu spożywczego.

I jeszcze uwaga! Dietetyk to nie lekarz, a lekarz to nie dietetyk. Tak jak do okulisty nie idziemy, kiedy boli nas żołądek, a do kardiologa nie idziemy ze swędzącą wysypką tak samo nie liczmy na to, że lekarz skutecznie pomoże nam w układaniu indywidualnej diety odchudzającej. Od tego jest dietetyk. Lekarze często bezpodstawnie zaczynają podpisywać się lekarz-dietetyk. Jeśli lekarz oprócz medycyny skończył dodatkowo studia w zakresie żywienia to znakomicie, ale jeśli nie to nie powinien tak się określać. Studenci medycyny wiedzą, że na medycynie nie ma specjalizacji z zakresu dietetyki.

Po trzecie:
Przejrzyj ofertę – ważne, byś miała pewność, że w poradni do której chcesz się udać dietetyk ułoży Ci dietę indywidualną, a nie da Ci jedynie standardowe materiały. Dobrze jeśli masz możliwość skorzystania także z szerszej oferty np. pomocy psychologa, trenera fitness czy nawet stylistki. Działania kompleksowe są zwykle najbardziej skuteczne.

Obojętnie czy chcesz pozbyć się 3 czy 33 kilogramów, doświadczony dietetyk potrafi ułożyć program odchudzania tak, by odbyło się to bez uszczerbku na Twoim zdrowiu także, gdy jesteś częstym gościem u lekarza. Nie musisz martwić się, że pracujesz całymi dniami, a do kuchni wchodzisz tylko po to, by przygotować np. herbatę. Dobry dietetyk przygotuje dietę indywidualnie dostosowując się do Twoich potrzeb.

Internetowe wspomaganie

Nie w każdym mieście znajdziesz dobrego dietetyka. Wielu Klientów do Poradni Żywieniowej FOOD LINE przyjeżdża z całej Polski. A co z osobami, które nie mogą lub nie chcą przyjechać do Warszawy? Dla takich właśnie osób jest Program Odchudzania OPIEKA na naszym serwisie. Prowadzą go dietetycy na co dzień pracujący w Poradni Żywieniowej FOOD LINE. Nie musisz czekać w kolejkach, umawiać się na odległe terminy wizyt, tracić czasu na dojazdy… Wystarczy sięgnąć po komputerową myszkę, by odnaleźć kompetentną osobę, która poprowadzi Cię przez meandry odchudzania i zdrowego, a co równie ważne, smacznego odżywiania się. Poda pomocną dłoń w chwili zwątpienia i będzie dzielić radość z sukcesu. Dietetycy Poradni Żywieniowej FOOD LINE już od kilku lat pomagają w ten sposób tym, którzy chcą skutecznie schudnąć.

Jeśli zaś chcesz tylko sprawdzić wartość energetyczną posiłków lub czy to, co jesz pokrywa zapotrzebowanie Twojego organizmu na podstawowe składniki odżywcze, także masz taką możliwość. Możesz skorzystać np. z Programu Indywidualnej Analizy Diety

By waga była sukcesem

Podstawą jest silna chęć dokonania zmiany. Jednakże organizm to skomplikowana biochemiczna machina, co powoduje, że zamierzone efekty, bądź błędy żywieniowe stają się widoczne dopiero po pewnym czasie. Ingerowanie w tak złożony mechanizm może zakończyć się katastrofą, jeśli będzie czynione bez odpowiedniego wsparcia kompetentnych osób. Różnorakie urządzenia techniczne powierzasz przecież opiece fachowców... Nie eksperymentuj więc na sobie, lecz oddaj się w ręce fachowców, Ty zasługujesz na tych z najwyższej półki…

Pamiętaj również, że tylko realne wyznaczenie celu i czasu jego osiągnięcia zapobiegnie rozczarowaniom, zapewniając jednocześnie trwałość osiągniętych wyników poprzez umknięcie z pułapki efektu jo – jo.

Nie wierz reklamom oferującym cudownie działające środki, niektóre z nich mogą uczynić prawdziwe spustoszenie w Twoim organizmie. Większość z nich działa jedynie na Twoją podświadomość, w ten sposób zyskując pozorną skuteczność. Lecz nie zmienisz dzięki nim swoich nawyków żywieniowych, a przecież nie chcesz być skazana na przyjmowanie ich bez końca, byle tylko utrzymać idealną wagę.

Życzymy Ci dotrzymania noworocznych postanowień!
Zespół serwisu www.TwojaDieta.pl

Ilość głosów: 26 / Wasza ocena: 9.2/10
   
  

ilosc komentarzy: 0

FOODLINE informuje, ze publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami uzytkowników serwisu twojadieta.pl i nie ponosi odpowiedzialnosci za ich tresc.SZUKAJ NA STRONIE  
TWOJE BMI:  waga (kg)   wzrost (cm) 
Pokaż innym ile schudłaś

Pokaż innym ile schudłaś


Zachęcamy Cię do lektury także innych
artykułów na stronach naszego serwisu.
Dziś szczególnie polecamy Ci:

odchudzanie
Program Odchudzania OPIEKA: poznaj opinie Twoich poprzedników

Z pewnością nie raz rozpoczynałaś już odchudzanie stosując diety z gazet czy wskazówki przyjaciółek. ...

odchudzanie
Jak działa Program Indywidualnej Analizy Diety

Zapraszam na małą wycieczkę po naszym Programie Indywidualnej Analizy Diety. Zobacz jak nasz Program ...

odchudzanie
Co dobrego jest w warzywach

Z pewnością dobrze wiesz, że warzywa są Twoimi sprzymierzeńcami w czasie odchudzania. Teraz, kiedy wielkimi ...

odchudzanie
Poznaj swojego przeciwnika - Wolne Rodniki!

Chcesz walczyć o swoją urodę i zdrowie? Wspaniale! Ale czy wiesz kto jest Twoim wrogiem? Aby wygrać, ...NAJWYŻEJ OCENIONY
Bulion grzybowy z ziołowymi grzankami z ciabatty
PRZYGOTOWANIE: 30 minut
ILOŚĆ PORCJI: 4
AUTOR: moneczka

SPOSÓB WYKONANIA
W dużym garnku grzejemy 2 łyżki oliwy. Dodajemy cebulę i koper, smażymy przez 5 minut na dużym ogniu, często mieszając, aż warzywa zmiękną. Cały czas mieszając, dodajemy czosnek i grzyby. Smażymy...

Najnowsze przepisy
POTRAWA
Kamis 1
Kamis 2
POTRAWA
Sałatka z sosem salsa
Tagliatelle z wędzonym łososiem
Tarta z jajkami i boczkiem
Ciastka z płatków owsianych
Kuskus z pieczonymi warzywami
Pudding ryżowy z szafranem
Ciasteczka z płatków muesli
Rosti z krewetek i kukurydzy


| redakcja | o serwisie | współpraca | kontakt | reklama | Dodaj do ulubionych     Startuj z nami     Poleć nas
(C) Copyright Poradnia Żywieniowa FOOD LINE 2000-2007
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.