Dieta, skuteczne odchudzanie
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  BĄDŹ ZDROWA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  BĄDŹ SZCZUPŁA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  BĄDŹ PIĘKNA!
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  TWOJA KONDYCJA
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  TWOJE PSYCHE
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  TWOJE DZIECKO
  Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety  AKTUALNOŚCI
Sprawdź co powie nasz dietetyk...
Twoja obecna waga kg
Ile chciałabyś ważyć kg
Twój wzrost cm
SZUKAJ NA STRONIE:

ZOBACZ NASZE
WSZYSTKIE PROGRAMY
Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety
Indywidualna dieta - skuteczna, bo dopasowana
do Twoich potrzeb, upodobań i możliwości.
Stały kontakt i opieka dietetyka on-line
opinie klientów Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety
dowiedz się więcej Odchudzanie, Dieta - Twojadieta.pl - Jak dziala Program Indywidualnej Analizy Diety


PROGRAM INDYWIDUALNEJ ANALIZY DIETY - doskonały sposób na odchudzanie

TWOJA MAPA
ZDROWIA I URODY
Atrakcyjne
Zniżki

z Kartą
Stałego
Klienta
FOOD LINE
NASI PARTNERZY:
fitness, kosmetyka, zdrowie


SONDY

Jak często się odchudzasz?
W zasadzie ciągle
Średnio raz na miesiąc
Kilka razy w roku
Odchudzałam się kilka razy w życiu
Odchudzałam się tylko raz
Nigdy się nie odchudzałam
wyniki sondy

Strona startowa
Dodaj do ulubionych

Zostaliśmy wyróżnieni przez:
Ciekawa Strona


Strona wyróżniona przez Katalog
 Ciekawych Stron


Subskrypcja kanału RSS

Kanał TwojaDieta.pl


  jesteś w: strona główna / odchudzanie
Jak działa Program Indywidualnej Analizy Diety
|

Zapraszam na małą wycieczkę po naszym Programie Indywidualnej Analizy Diety. Zobacz jak nasz Program może pomóc Ci kontrolować Twoją dietę oraz wagę. Dzięki niemu liczenie kalorii przestaje być problemem, staje się przyjemnością. A przecież liczenie kalorii to najlepsza metoda odchudzania. By korzystać z Programu zarejestruj się w serwisie i aktywuj swój abonament na www.twojadieta.pl/baza.php

Program Indywidualnej Analizy Diety to autorski program dietetyków naszego serwisu. Dzięki niemu utrzymanie diety odchudzającej przestanie być problemem, a szczupłą figurę łatwiej będzie osiągnąć. Korzystając z Programu w krótkim czasie nauczysz się wprowadzać znane zalecenia teoretyczne w codzienną praktykę. Opanujesz sztukę właściwego odżywiania.

Program Indywidualnej Analizy Diety służy do szybkiego i wygodnego kontrolowania ilości spożytych kalorii oraz składników odżywczych - białek, tłuszczów i węglowodanów. Program może być wykorzystywany zarówno do wyliczania bieżącego spożycia, jak też do planowania posiłków na dni następne.

Do bazy programu wciąż wprowadzamy nowe produkty. Obecnie mamy już ponad 1450 produktów i potraw - chyba nigdzie nie znajdziesz tak obszernych tabel. Dodatkowo masz gwarancję, że informacje są rzetelne i sprawdzone przez dietetyków. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której chcąc stosować dietę 1000 kcal w rzeczywistości zjadasz znacznie więcej tylko dlatego że dane, które masz np z gazety są niedokładne.

Zobacz jak to działa...

TO JEST TWÓJ PANEL STEROWANIA:
-
tu wybierasz funkcje, z której chcesz skorzystać
- tu znajdziesz informacje o swoim abonamencie
  (zawsze wiesz kiedy został aktywowany i jak długo jest jeszcze ważny)
- tu codziennie możesz  też wpisać ile ważysz i potem kontrolować efekty diety.

 

TWORZENIE ANALIZ:
Oto jak wygląda panel umożliwiający tworzenie analiz. Tutaj wybierasz produkty i oglądasz podsumowania ogólne:


Numerem 1 oznaczona jest część służąca do wyboru produktów.
Są dwie metody wyboru produktu:
- możesz skorzystać z wyszukiwarki (wpisujesz minimum 3 litery z nazwy produktu)
- możesz wybrać odpowiednią grupę, potem podgrupę i wreszcie produkt np:

Po wybraniu produktu wpisujesz ile gram zjadłaś i po naciśnięciu "Przelicz" uzyskujesz dokładne informacje ile jest kalorii, białka, tłuszczu i węglowodanów w zjedzonej przez Ciebie porcji tego produktu lub potrawy. Nie martw się jeśli nie masz wagi - przy każdym produkcie umieściliśmy podpowiedz ile waży jego średnia porcja. Na pewno nawet bez wagi znakomicie sobie poradzisz.


Numerem 2 oznaczyliśmy podsumowanie ogólne dnia:


A numer 3 to lista produktów, którą zjadłaś danego dnia:

 

OGLĄDANIE PODSUMOWAŃ SZCZEGÓŁOWYCH:
Na wykresach możesz obejrzeć szczegółowe podsumowanie całego dnia. Dzięki graficznej formie łatwo znajdziesz produkty, które dostarczyły Ci zbyt dużo kalorii czy tłuszczu oraz te, które np. są dobrym źródłem białka. Po pewnym czasie nauczysz się dokonywać właściwych wyborów, dzięki czemu dieta przestanie być dla Ciebie problemem.

Pamiętaj, że liczy się nie tylko to ile dany produkt ma kalorii na 100g. Znacznie ważniejsze jest ile kalorii jest w zjedzonej przez Ciebie porcji tego produktu.

Zobacz na przykładzie:
Kiełbasa podwawelska na 100g ma 247 kcal. To znacznie więcej niż ruskie pierogi (172 kcal/100g). Ale liczy się to ile każdego z tych produktów zjadłaś. Ponieważ kiełbasy zjadłaś mało (tylko 30g), a pierogów aż 250g dlatego pierogi dostarczył Ci znacznie więcej kalorii. Widzisz to dokładnie na wykresie – kiełbasa dała Ci 74 kcal, a pierogi aż 430 kcal.

A więc wniosek jest prosty - aby zmniejszyć ilość kalorii w swojej diecie możesz zrezygnować z pierogów lub zjeść ich mniej. Zjedzenie mniejszej ilości kiełbasy w mniejszym stopniu wpłynie na całodzienną ilość zjedzonych kalorii.

Tak samo wygląda to dla białek, tłuszczów i węglowodanów.

 

 

A CO ZROBIĆ JEŚLI PRODUKTU KTÓRY ZJADŁAŚ NIE MA W BAZIE PROGRAMU?
To żaden problem! Każdy użytkownik Programu korzysta bowiem z dwóch baz danych: bazy głównej oraz prywatnej bazy użytkownika.

BAZA GŁÓWNA:
W bazie głównej znajdują się informacje o produktach (ich kaloryczności, ilości białka, tłuszczu i węglowodanów, wielkości porcji) wprowadzane przez naszych dietetyków. Możesz więc mieć pewność, że dane są poprawne. To ogromna zaleta w porównaniu z innymi dostępnymi w internecie programami do liczenia kalorii – w większości z nich dane o kaloryczności poszczególnych produktów nie są kontrolowane przez dietetyków i często zawierają błędy. Licząc kalorie i kontrolując dietę z naszym Programem na pewno nie popełnisz błędu!

Baza główna jest przez nas stale rozbudowywana, systematycznie wprowadzamy nowe produkty – aktualnie jest w niej już 1450 produktów spożywczych. Jest to więc najobszerniejsza baza tego typu w polskim internecie (dla porównania w tabelach Instytutu Żywności i Żywienia jest tylko 610 produktów, a więc zaledwie połowa tego co znajdziesz u nas!)

PRYWATNA BAZA UŻYTKOWNIKA:
Jeśli jednak jakiegoś produktu, który jadasz nie ma w głównej bazie naszego Programu, a informacje o jego kaloryczności i wartości odżywczej znajdują się na opakowaniu możesz dodać go do swojej prywatnej bazy użytkownika. Wystarczy kliknąć na „dodaj swój produkt” i wprowadzić nazwę oraz ilość kalorii, białka tłuszczu i węglowodanów zawartych w 100g produktu.
UWAGA! Wartości dziesiętne wprowadzamy używając kropki, a nie przecinka np. 2.5 a nie 2,5

W ten sam sposób możesz także dodawać swoje ulubione potrawy – najpierw oblicz ich kaloryczność w naszym programie, a potem wprowadź do prywatnej bazy użytkownika. W każdej chwili możesz też usunąć określony produkt ze swojej prywatnej bazy, albo edytować wprowadzone informacje.

Ogromną zaletą Programu jest fakt, że każdy użytkownik ma własną bazę – tylko Ty masz dostęp do wprowadzonych przez Ciebie produktów i potraw – możesz więc stosować dowolne, najbardziej odpowiednie dla Ciebie nazwy i skróty. Możesz też mieć pewność, że inny użytkownik nie zmieni wprowadzonych przez Ciebie danych.

Dodawanie produktów jest dziecinnie proste:

 

PRZEGLĄDANIE ANALIZ Z INNYCH DNI:
Wybierając polecenie "Poprzednie analizy" przenosisz się do menu, w którym:


- Możesz obejrzeć podsumowanie z określonego dnia (tak samo jak tworzenie analiz)
Na kalendarzu zaznaczone są wszystkie dni w których robiłaś analizy. Klikając na dowolny dzień możesz oglądać lub modyfikować zjedzone tego dnia produkty. Dzięki tej funkcji możesz także planować posiłki na dni przyszłe.

- Możesz na wykresach porównać zjadane ilości np kalorii w dłuższym okresie czasu np. przez miesiąc lub w innym dowolnie określonym okresie. Wystarczy zaznaczyć datę początkową i końcową do porównań:

Takie wykresy otrzymasz także dla białek, tłuszczów i węglowodanów.

Wystarczy kliknąć na wykresie, aby zobaczyć jakie produkty jadłaś w wybranym dniu i skąd wzięła się właśnie taka ilość kalorii na wykresie.KONTROLA MASY CIAŁA:
Na przejrzystych wykresach możesz także porównać swoją wagę w dłuższym okresie czasu np. w przeciągu kilku miesięcy. Wystarczy, że systematycznie wprowadzałaś swoją wagę do programu. Wybierz okres jaki Cię interesuje i zobacz jaki efekt przyniosła dieta.
Dodatkowo liczone jest także Twoje BMI (wskaźnik oceniający czy Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu). BMI liczone jest z uwzględnieniem wzrostu, który podałaś podczas rejestracji na serwisie.

 Aby korzystać z Programu powinnaś:
- Zarejestrować się na stronie www.twojadieta.pl/rejestracja.php
 
- Wybrać i wykupić jeden z dwóch dostępnych abonamentów
  (15 zł na 1 miesiąc lub 37 zł na 3 miesiące)
  O abonamentach przeczytasz na: www.twojadieta.pl/abonamenty.php

Miesięczny abonament kosztuje tyle co jedna mała pizza, a 3-miesięczny tyle co duża pizza w Pizza Hut! Sama oceń co będzie lepsze dla Twojej figury???

 

Dla tych, którzy chcą schudnąć, ale jednocześnie nie chcą liczyć kalorii, nie mają na to czasu i cierpliwości lub po prostu brak im pomysłów na własne niskokaloryczne menu przygotowaliśmy inny program - Program Odchudzania OPIEKA. Jeśli zdecydujesz się z niego skorzystać ułożymy dla Ciebie indywidualną dietę - rozpisaną na posiłki, smaczną, zdrową i skuteczną. Przez cały czas trwania Programu będziemy też do Twojej dyspozycji. Będziemy Cię wspierać i motywować do odchudzania. Z nami na pewno Ci się uda! Zajrzyj na stronę Programu Odchudzania OPIEKA: www.twojadieta.pl/po_opieka.php


Ilość głosów: 275 / Wasza ocena: 7.8/10
   
  
odchudzanie
Dieta a sex
Od tego, co jesz, zależy jak się czujesz. Również w sypialni. Eros i żołądek mają ze sobą wiele wspólnego. Odpowiednie potrawy ...
.: więcej

odchudzanie
Ach, te emocje!
Aż 82% kobiet sięga po jedzenie nie odczuwając głodu. Okazuje się, że wszystkiemu winne są uczucia. Naukowcy udowodnili, ...
.: więcej

odchudzanie
Witaminowe korepetycje: WITAMINA D
Jak zapobiec krzywicy u własnego dziecka, a w przyszłości nie narazić siebie na wystąpienie osteoporozy? Odpowiedź na to ...
.: więcej

odchudzanie
Kontrowersyjna dieta: Dieta Atkinsa
Bogate w tłuszcz, smażone potrawy, mało warzyw i owoców, brak chleba... Rewelacyjne wyniki badań mieszające się z opiniami ...
.: więcejilosc komentarzy: 21
Donka (18:51, 2003-11-19)
komentarz:
No i w końcu wiadomo o co chodzi:) Jak dla mnie bomba:)
Monika (00:40, 2003-11-20)
komentarz:
Fajne
grubasek (10:06, 2003-11-20)
komentarz:
Łaaadne kolorki:)
KIKA (10:12, 2003-11-20)
komentarz:
myślę że dam radę!
marta dąbek (12:20, 2003-11-20)
komentarz:
niemożliwością jest dla mnie odwiedzanie tej strony systematycznie!
Agata Makowska (15:35, 2003-11-20)
komentarz:
Nie wiem czy się zdecyduję,Ale umieszczenie tego "demo"było świetnym pomysłem!Gratuluję,niezły program.Szczególnie jeśli chodzi o specyfikację produktów;"Danon pyszny,Danone do picia"(...)-REWELACJA!
Agunia7 (15:55, 2003-12-14)
komentarz:
Dam radę, ale boję się rozpoczynać liczenie kalorii przed Świętami. Zacznę z nadejściem Nowego Roku - czyli już niedługo...
Ira Zakaluzna (21:43, 2004-01-04)
komentarz:
I think that it is fabulous,sorry for english,I can't write in polish.I'll try to loose my weight.thank you for information
Edyta (22:41, 2004-01-11)
komentarz:
Dla mnie bomba tylko jest problem, nie mam codziennie dostępu do internetu i wtedy to się staje bezsensu :(
e99 (17:24, 2004-03-16)
komentarz:
wchodze w to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!szkoda że nie można płacić smsem
Irena Lozowska (13:06, 2004-05-02)
komentarz:
Bardzo ciekawe i wreszcie wiem jak zapanować nad liczeniem kalorii, brakuje mi tylko fachowej porady dietetyka na temat jak zmienic moja dietę na bardziej własciwą tzn. czego jem za dużo a czego za mało. PZDR. Irena Ł.
M i ś k a (21:06, 2004-09-09)
komentarz:
Jak dla mnie to może być. Tylko żeby tob było za darmo!
Olik (22:06, 2005-01-03)
komentarz:
fajniutkie...ale gdyby bylo gratis dla pierwszej proby np?Moze autorzy przyjma taka propozycje:) Studenci biedni sa przeciez...a problemow z nadwaga maja tez niemalo!
tosiaaa (11:26, 2005-01-12)
komentarz:
gdyby tak była jeszcze do wglądu lista produktów, bo ja to zawsze mam problemy z wyliczeniem zawartości kalorii np. w sałatce jarzynowej, a liczenie tego z poszczególnych składników jest uciążliwe - no więc: ciekawe, czy na liście są takie gotowe dania, bo lista jogurtów jest rzeczywiście imponująco szczegółowa, ale akurat jogurty mają ilość kalorii i wagę na opakowaniu, więc nie ma problemu :)
Małgorzata (19:22, 2005-01-19)
komentarz:
Fajna rubryczka.Tylko ja chcę coś dla karmiących matek
ewa Jeruzal (16:43, 2005-05-08)
komentarz:
naprawdę fajna stronka i na pewno nie jest trudno zachować dietę, ale ja karmie dziecko i potrzebuje czegoś innego, może jednak tu wrócę
Robert Wolter (20:56, 2005-07-06)
komentarz:
Fajny ale drogi!!!!!
eVelina (20:03, 2005-12-11)
komentarz:
to był fajny pomysł że daliscie to przetestowac-jakbym nie przetestowala to bym nie kupila ale mi sie spodobalo bardzo bo wszystkie produkty ktore wpisalam do tej wyszukiwarki znalazlam wiec jutro kupuje ten abonament na 3 miesiace. proponuje zrobcie abonamenty na 6 miesiecy albo na rok
Emilka (16:51, 2005-12-13)
komentarz:
fajny program! testowalam i bardzo mi sie podoba! dzieki ze jestescie!
kari (14:18, 2006-07-14)
komentarz:
Jak działa? BARDZO DOBRZE DZIAŁA;)
Leszek (17:38, 2006-11-02)
komentarz:
Jak na razie wszedłem na stronę, zalogowałem się i widzę tylko objaśnienie, a do programu nie mogę wejść!

FOODLINE informuje, ze publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami uzytkowników serwisu twojadieta.pl i nie ponosi odpowiedzialnosci za ich tresc.


| redakcja | o serwisie | współpraca | kontakt | reklama | Informacja o cookies |

(C) Copyright Poradnia Żywieniowa FOOD LINE 2000-2006
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Jak schudnąć - odchudzanie, diety, porady dietetyczne, dieta, dietetyk. Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie i zdrowe żywienie. Dieta uroda i zdrowie. Dietetycy pomagają schudnąć